PRODUKTINFORMATION
Tyvärr har denna vara utgått ur sortimentet. Vi har andra varor i sortimentet om du klickar på någon av rubrikerna ovan.
Asterisk Knäskydd Cell Röd.
Stabil och säker konstruktion
Asterisk Ultra Cell™ har testats i över 10 år, nu har Asterisk en välbeprövad design som har högsta säkerhet för dina knän. Dessa knäskydd består av ett flertal olika patenterade lösningar. Skydden är fullt justerbara för att passa alla knän, vilket i praktiken innebär att du kan ändra både bredd, benomkrets samt hur mycket du ska kunna röra på knälederna.
- Smidig design.
- Kardborre spännjusteringar
- Marknadens säkraste knäskydd.
- Förhindrar både vridnings- och slagskador. Artikelinfo: AST-CL-SM-RD-P Asterisk Knäskydd Cell Röd (Par)