PRODUKTINFORMATION
Asterisk Knästöd Ultra Cell Röd (Par)
Stabil och säker konstruktion
Asterisk Ultra Cell™ har testats i över 10 år, nu har Aterisk en välbeprövad design som har högsta säkerhet för dina knän. Dessa knäskydd består av ett flertal olika patenterade lösningar. Skydden är fullt justerbara för att passa alla knän, vilket i praktiken innebär att du kan ändra både bredd, benomkrets samt hur mycket du ska kunna röra på knälederna.
- Smidig design.
- Marknadens säkraste knäskydd.
- Förhindrar både vridnings- och slagskador. Artikelinfo: NC00S Asterisk Knäskydd Ultra Cell Röd (Par)