PRODUKTINFORMATION
Asterisk Knäskydd Ultra Cell Röd
Stabil och säker konstruktion
Asterisk Ultra Cell™ har testats i över 10 år, nu har Asterisk en välbeprövad design som har högsta säkerhet för dina knän. Dessa knäskydd består av ett flertal olika patenterade lösningar. Skydden är fullt justerbara för att passa alla knän, vilket i praktiken innebär att du kan ändra både bredd, benomkrets samt hur mycket du ska kunna röra på knälederna.
- Smidig design.
- Marknadens säkraste knäskydd.
- Förhindrar både vridnings- och slagskador.
Artikelinfo: AST-UC-SM-RD-P30
Asterisk Knäskydd Ultra Cell Röd (Par)